Skina

Psichologė – Psichoterapeutė Skina

Tikiu, kad kiekvienas iš mūsų turime teisę savo gyvenime jaustis patogiai. Kartais šį pojūtį sumažina ištikusi krizė. O kartais – ilgai gyvename tverdami liūdesį, nerimą ar sunkius apmąstymus. Taip jausdamiesi einame į paskaitas, darbą, bendraujame su savo vaikais bei draugais ir tikiname save, kad, matyt, toks jau esu. Visais šiais atvejais verta ieškoti pagalbos. Kad galėtume jaustis ramiau ir patogiau.

Kiekvienas iš mūsų nuo pat gimimo, veikiamas šalia esančių žmonių bei supančios aplinkos, mokosi suprasti save patį, kitus bei pasaulį. Augdami iš tų supratimų susidėliojame bendrą sistemą, tarsi gyvenimo taisyklių, vertybių, vertinimų rinkinį, kuris mums leidžia orientuotis ir nepaklysti, daro mus savitus.

Kartais nutinka taip, jog tam tikru savo gyvenimo laikotarpiu suprantame, kad tai, kaip jaučiamės savyje, tarp kitų žmonių ir apskritai pasaulyje, mūsų nebetenkina. Tuomet galime rinktis (nes visada yra galimybė rinktis!) – ar toliau su tuo nepasitenkinimu gyventi, o galbūt visgi kažką keisti. Kai gyvenimas tampa nebepatogus, labai raginu ir linkiu pasirinkti antrąjį variantą. O pasirinkus, kviečiu ateiti susipažinti su manimi.

„Kartais nutinka taip, jog tam tikru savo gyvenimo laikotarpiu suprantame, kad tai, kaip jaučiamės savyje, tarp kitų žmonių ir apskritai pasaulyje, mūsų nebetenkina.“

Psichoterapeute Vilniuje

Susitikimų metu kalbėsime apie tai, jog gyvenimo jauseną didele dalimi lemia trys veiksniai:

– kaip suprantame ir interpretuojame mums nutinkančius įvykius;

– kaip dėl to jaučiamės;

– ir kaip tose situacijose nusprendžiame pasielgti.

Įdomu tai, kad skirtingi žmonės toje pačioje situacijoje gali jaustis ir elgtis skirtingai, priklausomai nuo to, kaip tuos įvykius sau interpretuos. Kartais į galvą ateinančios mintys yra veikiamos kažkada seniai seniai iš svarbių asmenų išmoktų savęs, kitų žmonių bei pasaulio vertinimų ir neleidžia pamatyti kai kurių dabartinės situacijos aspektų ar galimų sprendimų.

Kognityvinė elgesio terapija stengiasi suprasti tokias mintis, ieško argumentų už ir prieš bei galimybių situacijos interpretaciją papildyti taip, kad ji leistų kuo geriau jaustis ir padėtų priimti kaip įmanoma naudingesnius sprendimus. Ilgainiui žmogus, vis labiau įgusdamas pastebėti savo mintis, kylančias įvairiose situacijose, jas įvertinti ir nuspręsti – priimti ar atmesti – ima jaustis ramesnis bei turintis daugiau laisvės ir galios veikti taip, kad savo gyvenime jaustųsi patogiau.

Išsilavinimas

2006 – 2010 m.: Psichologijos bakalauras (Vilniaus Universitetas)

2010 – 2012 m.: Klinikinės psichologijos magistras (Vilniaus Universitetas)

2017 -2022 m.:  podiplominių studijų programa “Įvadinis psichoterapijos kursas. Kognityvinė ir elgesio terapija” (LSMU)

 

Individualių konsultacijų kaina Vilniuje ir internetu: 50 Eur 

Registracija pokalbiui su psichologu

Žinutės langelyje nurodykite Jums tinkamą datą ir laiką. Susisieksime dėl registracijos patvirtinimo.


    Aš patvirtinu, kad esu susipažinęs su įmonėje taikoma Privatumo politika ir sutinku, kad mano asmens duomenys būtų tvarkomi ja remiantis.