...

Blog

Lengvosmintys.lt / Visi  / Geros psichologinės knygos ir kaip jas atpažinti
Psichologines knygos

Geros psichologinės knygos ir kaip jas atpažinti

Psichologinės knygos, dar dažnai vadinamos saviugdos knygomis, neretai yra nuvertinamos. Tam didelę įtaką daro jų kiekis – kasmet išleidžiama daugybė naujų saviugdos knygų ir tik reta iš jų suteikia tikrą naudą skaitytojui ar įkvepia pokyčiams. Vis dėlto, kokybiškos psichologinės knygos skaitymas atneša daugybę privalumų, kuriuos akivaizdžiai pajusite savo kasdienybėje.

Psichologinės knygos skaitymo privalumai:
– Teigiamai pasikeičia požiūris į save.
– Pozityviau interpretuojamas pasaulis.
– Įkvėpimas priimti geresnius pasirinkimus ir imtis pozityvių veiksmų.
– Sulaužomos sau nusistatytos ribos.

Psichologines knygos

Kaip atpažinti geras psichologines knygas?

Ieškant tinkamos psichologinės knygos nesunku pasimesti jų gausoje. Daug saviugdos knygų bestselerių yra įdomios, pramoginės, pamokančios, tačiau jas perskaitę pastebime save esant toje pačioje vietoje gyvenime, kaip ir prieš knygos skaitymą. Tokios psichologinės knygos puikiai paaiškina, kaip turi atrodyti „tinkamas“ gyvenimas ir ką reikia daryti, tačiau nesuteikiama informacija, kaip tai pritaikyti kasdienybėje.

Kokios psichologinės knygos vengti:

Pirmiausia, reikėtų vengti knygų, kurios remiasi populiarumu (rašytojo ar jo aprašomos temos). Šios psichologinės knygos dažnai tampa bestseleriais, tačiau pagrindinis dalykas, kuriuo jos remiasi, yra tiesiog įdomi istorija ir rašytojo charizma. Dar viena dažnai pasitaikanti psichologinių knygų rūšis – sėkmės istorijos, parašytos garsių verslininkų, vadovų ar kitų sėkmingų žmonių. Šios knygos retai suteikia naudos skaitytojui, kadangi pateikiami pamokymai yra pritaikomi tik konkrečioje situacijoje ir knygoje retai aprašomas sėkmės faktorius, suteikęs pagreitį visai šio žmogaus istorijai.

Kokios psichologinės knygos ieškoti:

Patikimas būdas atskirti geras psichologines knygas yra atkreipti dėmesį, ar pagrindinės idėjos yra žinomos ir viena ar kita forma praktikuojamos ilgesnį laiką. Laiko išbandyti principai niekada nenuvilia ir geresnių už juos sunkiai rasite. Taip pat, geros psichologinės knygos dažniausiai turi paprastą ir aiškią esmę. Jose suteikiami paprasti praktiniai patarimai ar planai, kuriuos lengva suprasti ir pritaikyti gyvenime. Jie gali pasirodyti nereikalingi, tačiau nuoširdžiai rekomenduojame suteikti jiems progą – teigiamus pokyčius tikrai pastebėsite savo emocinėje būklėje.

„Lengvų minčių“ rekomenduojamos psichologinės knygos:

1. Nustok rūpintis ir pradėk gyventi. Ši Dale Carrnegie knyga jau daugybei žmonių padėjo įveikti rūpinimosi, jaudinimosi įprotį. Knygoje pateikiamas praktiškų formulių rinkinys, kurias galima pritaikyti savo kasdienybėje ir sumažinti nerimą, kylantį dėl finansų, darbo, bei išmokti būti savimi ir tuo mėgautis.

2. Žmogus ieško prasmės. Tai autobiografinė psichologo Viktor E. Frankl knyga, kurioje aprašytas gyvenimas nacių koncentracijos stovyklose ir dvasinio išlikimo pamokos. Knygoje aptariami klausimai, kaip žmogui išgyventi kasdienybę, surasti prasmę kančioje ir judėti link atnaujinto tikslo.

3. Itin jautrus asmuo. Šios psichologinės knygos autorė Elaine N. Aron padės jautriems žmonėms geriau suprasti save ir susikurti pilnesnį, turtingesnį gyvenimą. Dauguma iš mūsų neretai jaučiamės sugluminti, tačiau jautriam žmogui tai yra kasdienė gyvenimo būsena. Su šios psichologinės knygos pagalba sugebėsite atpažinti jautrumą savyje ir iš kiekvienos situacijos išspausti kiek įmanoma daugiau džiaugsmo ir naudos sau. 

4. Mirksnis: gebėjimas mąstyti nemąstant. Kodėl vieni vadovaujasi savo nuojauta ir laimi, o kiti vis klysta ir klumpa? Kaip iš tiesų veikia mūsų smegenys – darbe, klasėje, virtuvėje ar miegamajame? Ir kodėl dažniausiai pačių geriausių sprendimų neįmanoma paaiškinti?
Atsakymai į šiuos ir daugelį kitų klausimų – Mirksnyje, Malcolm Gladwell knygoje, kurioje aprašytos teorijos gali būti panaudotos savo elgesiui keisti.

5. Septyni efektyviai veikiančių žmonių įpročiai. Ši Stephen R. Covey knyga yra bestseleris dėl paprastos priežasties – ji ignoruoja madas, populiariąją psichologiją ir fokusuojasi į nesenstančius teisingumo, nuoširdumo, vientisumo ir žmogaus orumo principus. 

6. Pozityvaus mąstymo galia. Ši Norman Vincent Peale knyga yra parašyta su paprastu tikslu – padėti skaitytojui pasiekti laimingą, tenkinantį ir turtingą gyvenimą. Knygoje rašytojas demonstruoja tikėjimą veiksmu. Naudojantis knygoje pateiktomis praktinėmis technikomis bus lengviau atgaivinti gyvenimą ir suteikti sau iniciatyvos ištesėti savo ambicijas ir viltis.

7. Laimės spąstai. Russ Harris knyga padės susikurti patenkinantį ir prasmingesnį gyvenimą, išlaisvinant save nuo nerimo, nepasitikėjimo ir depresijos. Šios psichologinės knygos tikslas yra padėti pabėgti iš laimės spąstų, išgryninant savo vertybes ir gyvenant esamuoju laiku.

Mūsų skaitytojų rekomenduojamos knygos:

Savo Instagram paskyroje paprašėme mūsų sekėjų pasidalinti rekomenduojamomis knygomis. Štai kokios knygos pasikartojo dažniausiai:

1. Naujoji žemė: nubuskite ir siekite savo tikslų. Eckhartas Tolle aiškina, kaip mūsų prisirišimas prie ego sukuria disfunkciją, iš kurios savo ruožtu kyla pyktis, pavydas ir kitos neigiamos būsenos, kurios žmogų daro nelaimingą. Skaitytojai galų gale pamatys, kaip atsibusti iš tokios būsenos su nauja sąmone ir pradėti gyventi tikrą pasitenkinimą teikiantį gyvenimą.

2. Neurotiška mūsų laikų asmenybė. Šioje knygoje Karen Horney pasiūlė savitą neurozės koncepciją, atkeipdama dėmesį į socialinius ir kultūrinius veiksnius, laikydama neurozę būdu žmogui “gyvenimą daryti sau pakenčiamą”. Klasikės veikalai skamba taip, tarsi būtų parašyti šiandien, ir yra ne mažiau aktualūs nei tada, kai buvo sukurti. 

3. Pamilk save ir būk laimingas. Remdamasi savo asmenine patirtimi, knygos autorė Louise L. Hay moko, jog įmanoma iš pagrindų pakeisti savo gyvenimą ir susikurti gerovę, kad ir kokia prasta būtų esama padėtis. Kiekvienas skyrius prasideda pozityviu įsiteiginiu, skirtu kokiai nors konkrečiai gyvenimo sričiai tobulinti, o baigiasi sąmonę keičiančių pozityvių minčių srautu.

4. Pykčio šokis. Kaip pakeisti santykius su artimiausiais žmonėmis. Ši Harriet Lerner knyga pakeitė daugybės žmonių mąstymą ir gyvenimą. Nors pyktis nusipelno mūsų dėmesio ir pagarbos, moterys labai dažnai linkusios jį nutylėti, visiškai neigti arba lieti tokiu būdu, kuris tik verčia jas jaustis bejėges. Šioje turiningoje ir vaizdžiai parašytoje knygoje autorė moko moteris atrasti tikrąsias savo pykčio priežastis ir panaudoti pyktį svarioms ir prasmingoms permainoms santykiuose su artimaisiais.

5. How to Think Like a Roman Emperor. Tai psichoterapeuto Donaldo Robertsono bestseleris. Donaldas Johnas Robertsonas yra škotų psichoterapeutas ir autorius, daugiausia dirbantis stoikų filosofijos, klinikinės hipnozės, emocinio atsparumo ir kognityvinės-elgesio terapijos srityse.

6. Brandinančios nesėkmės: kaip pakilti suklupus. Šioje knygoje Brene Brown nagrinėja, kaip žmonės pakyla suklydę ar patyrę likimo smūgį, ir suteikia mums įrankius, kaip susiorientuoti ir ką daryti patekus į jausmų sūkurį. Nepriklausomai nuo sunkumų dydžio ir aplinkybių, atsikeliame taip pat: mes išsiaiškiname savo jausmus; mes grumiamės su savo istorija, kol išsiaiškiname tiesą; mes praktikuojame šį procesą kasdien, kol tai tampa įpročiu ir perkeičia mūsų gyvenimus.

7. Depresija ir kūnas. Veiksmų planas. Šioje įkvepiančioje, novatoriškoje Alexander Lowen knygoje tyrinėjamos kultūrinės ir psichologinės priežastys, dėl kurių patenkama į tokią situaciją; joje parodoma, kaip galime įveikti depresiją, atkūrę ryšį su savo fizine savastimi ir mokydamiesi atpažinti savo emocijų išraišką.

„Niekada nevėlu pradėti mokytis apie tai, kas išties svarbu – Tu.“

Rūpinkis savimi

Visą gyvenimą esame mokomi pažinti išorinį pasaulį ir jo vingrybes, tačiau reikia nepamiršti, kad vidinis pasaulis lygiai toks pat įdomus, spalvingas ir sudėtingas. Psichologinės knygos yra tarsi žmogaus vidaus vadovėliai. Jos gali teigiamai pakeisti požiūrį į save ir supantį pasaulį, įkvėpti priimti geresnius pasirinkimus, imtis pozityvių veiksmų ir sulaužyti sau nusistatytas ribas. Svarbiausia – jos padeda suprasti save ir savo jausmus. Niekada nevėlu pradėti mokytis apie tai, kas išties svarbu – Tu.

Registracija pokalbiui su psichologu

Žinutės langelyje nurodykite Jums tinkamą datą ir laiką. Susisieksime dėl registracijos patvirtinimo.






    Aš patvirtinu, kad esu susipažinęs su įmonėje taikoma Privatumo politika ir sutinku, kad mano asmens duomenys būtų tvarkomi ja remiantis.