Blog

Lengvosmintys.lt / Visi  / Ko tikėtis pirmosios psichologo konsultacijos metu?
Psichologo konsultacija

Ko tikėtis pirmosios psichologo konsultacijos metu?

Ruošiatės pirmajam susitikimui su psichologu? Jausitės geriau, jei žinosite, ko tikėtis. Pirmojo susitikimo metu psichologas užduos klausimus apie Jus ir Jūsų gyvenimą. Ši informacija padės jam susipažinti su Jūsų situacija.

Psichologo konsultacija

Štai kokių klausimų galite tikėtis:

 

Kodėl ieškote psichologo pagalbos? Tikriausiai kokia nors konkreti situacija Jus privertė kreiptis į psichologą. Jam būtina suprasti Jus dirginančias problemas, kad galėtų ieškoti gilesnių probleminių vietų.

 

Jūsų praeitis ir dabartis. Psichologas Jums užduos daug klausimų apie Jūsų gyvenimą. Pavyzdžiui, jis gali klausti kaip sutariate su savo šeima, nes šeima yra be galo svarbus aspektas, formuojantis Jūsų asmenybę.

 

Kokius simptomus jaučiate? Net ir žinodamas priežastį, dėl ko siekėte psichologo pagalbos, psichologas norės sužinoti, ar patiriate dar kokius nors simptomus, susijusius su Jūsų problema. Galbūt ta problema kelia sunkumus darbe?

Psichologas pasitelks šią informaciją, kad geriau suprastų Jus ir Jūsų problemą. Kartais diagnozę galima nustatyti jau po pirmojo susitikimo, o retkarčiais prireikia dar kelių.

 

1. Netylėkite. Konsultacijos – tai grupinis darbas. Jei Jūs aktyviai nedalyvausite, Jūsų susitikimai su psichologu neteks savo prasmės. Štai keli patarimai, padėsiantys jums pirmojo susitikimo metu:

2. Būkite atviras. Psichologai žino, kokių klausimų klausti, tačiau minčių jie neskaito, todėl Jūs, norėdamas geresnių rezultatų, atsakinėkite nuoširdžiai ir atvirai.

3. Pasiruoškite. Dar prieš susitikimą, Jūs turite žinoti, kaip apibūdinti, kas yra negerai, nupasakoti, kaip jaučiatės dėl šios problemos. Galite ir užsirašyti, kas Jums neduoda ramybės – sudarykite sąrašą ir perskaitykite jį garsiai. Girdėdamas save įvardijant problemą, Jums bus lengviau ją nupasakoti psichologui.

4. Kuo geriau suprasite kaip dirba psichologas, tuo geriau jausitės pats. Nebijokite klausti, koks Jūsų susitikimų procesas, jei ko nors nesuprantate, paprašykite, kad jums paaiškintų.

5. Būkite atviras. Pirmojo susitikimo metu Jūsų galvoje sukasi įvairios mintys ir jausmai. Įsiklausykite jų, papasakokite kaip jaučiatės psichologui. Iš to naudos gausite abu.

 

Psichologo konsultacija nėra lengvas ir greitas būdas susidoroti su problemomis, tai užtrunkantis procesas, tad išsikelkite realius tikslus. Nepamirškite, kad stengtis turite ir Jūs, tai sutvirtins Jūsų su psichologu ryšį ir padės greičiau išspręsti Jūsų problemas.