...

Blog

Lengvosmintys.lt / Visi  / Psichoterapeutas Kaune: ką svarbu žinoti ieškant pagalbos?
psichoterapeutas Kaune konsultuoja

Psichoterapeutas Kaune: ką svarbu žinoti ieškant pagalbos?

psichoterapeutas Kaune konsultuoja

Skubiai reikalingas psichoterapeutas Kaune, bet turite abejonių, ar jis gali padėti išspręsti jūsų susiklosčiusią situaciją? Jeigu svarstote kreiptis dėl profesionalios psichologinės pagalbos, pirmiausia reikėtų apžvelgti tai, kaip vyksta psichoterapija.

Psichoterapeutas yra asmuo, kuris turi specialų išsilavinimą teikti psichologinę pagalbą žmonėms, kuriems kyla sunkumų dėl savo minčių, jausmų, elgesio. Toks specialistas naudoja įvairius psichoterapijos būdus, kurie yra pagrįsti moksliniais tyrimais ir pritaikyti kiekvienam žmogui individualiai. Psichoterapijos tikslas yra padėti žmogui suprasti save ir savo problemas, rasti naujų būdų spręsti konfliktus, sumažinti stresą ir skausmą, pagerinti savo gyvenimo kokybę ir savijautą.

 

Psichoterapeutas Kaune: kaip jis nustato psichoterapijos būdą?

Kiekvienas psichoterapeutas Kaune ar kituose miestuose dažniausiai parenka psichoterapijos būdus prieš tai įvertinus žmogaus problemą. Įprastai specialistai dažnai renkasi patvirtintus metodus, kurie duoda geriausius rezultatus. Tai yra:

 

Kognityvinė elgesio terapija (KET) – tai psichoterapijos būdas, kuris moko žmogų keisti savo neigiamus ir neteisingus mąstymo bei elgesio modelius, kurie sukelia ar sustiprina psichologines problemas. KET yra trumpalaikė ir struktūrizuota terapija, kuri dažniausiai naudojama depresijos, nerimo, fobijų, priklausomybių ir kitų sutrikimų įveikimui.

Psichodinaminė terapija – tai psichoterapijos būdas, kuris siekia atskleisti žmogaus pasąmonėje esančius konfliktus, traumas ir poreikius, kurie turi įtakos jo dabartiniam gyvenimui. Ji dažniausiai naudojama asmenybės, tarpasmeninių ir emocinių problemų sprendimui.

Humanistinė terapija akcentuoja žmogaus gebėjimą augti, kurti ir pasiekti savo potencialą. Ji orientuota į dabartį ir kliento poreikius, o ne į praeitį ir diagnozes. Humanistinė terapija dažniausiai naudojama savęs pažinimo, savivertės, kūrybiškumo ir gyvenimo prasmės ugdymui.

Psichoterapeutas nustato koks psichoterapijos būdas reikalingas pagal žmogaus poreikius, tikslus, problemas, asmenybės bruožus, gyvenimo istoriją ir kitus veiksnius. Jis taip pat gali derinti kelis psichoterapijos būdus arba keisti juos eigoje, jei tai padeda pasiekti geresnius rezultatus. Psichoterapeutas bendradarbiauja su žmogumi ir konsultuoja jį apie psichoterapijos procesą ir tikėtinus rezultatus.

 

Psichologas ir Psichoterapeutas Kaune: kuo jie skiriasi?

Jeigu nežinote, jums reikalingas psichologas ar psichoterapeutas Kaune, tuomet reikėtų išsiaiškinti esminius skirtumus tarp šių dviejų specialistų. Psichologo konsultacija yra vienkartinis arba trumpalaikis pokalbis su psichologu, kurio metu žmogus gali pasidalinti savo problemomis, rūpesčiais, lūkesčiais arba tikslais. Psichologo konsultacija gali būti naudinga tuomet, kai žmogus susiduria su laikinais arba nedideliais sunkumais, kai jis nori patikrinti savo psichologinę būklę arba, kai ieško tinkamos psichoterapijos formos.

Psichoterapija yra ilgesnis ir gilesnis procesas, kurio metu klientas ir psichoterapeutas nuolat bendrauja ir kartu dirba siekdami išspręsti kliento psichologines problemas bei pagerinti jo gyvenimo kokybę. Psichoterapija gali būti reikalinga tuomet, kai žmogus kenčia nuo rimtų arba ilgalaikių psichologinių sutrikimų ar, kai jis patiria stiprų stresą, skausmą, liūdesį arba nerimą. Psichoterapeutas taip pat gali padėti, kai žmogus turi sunkumų savo santykiuose arba profesinėje srityje, kai nori giliau pažinti save ir savo galimybes.

Psichoterapeutas Kaune klausosi

Kaip nustatomas reikalingų psichoterapijos seansų skaičius?

Kiekvienas psichoterapeutas Kaune nustatys reikalingą seansų skaičių tik po to, kai įvertins kliento problemas, situaciją ir jo poreikius. Reikalingų psichoterapijos seansų skaičius priklauso nuo daugelio veiksnių, tokių kaip:

 

Kliento problema – kuo problema yra sudėtingesnė, ilgiau trunkanti ir įsišaknijusi, tuo daugiau reikės laiko siekiant ją išspręsti. Pavyzdžiui, jei žmogus kenčia nuo depresijos, kuri trunka jau metus, jam tikriausiai reikės daugiau seansų nei žmogui, kuris yra nusiminęs dėl neseniai įvykusio įvykio.

Tikslas – kuo tikslas yra aiškesnis, konkretesnis ir realistiškesnis, tuo greičiau jis gali būti pasiektas. Pavyzdžiui, jei klientas nori sumažinti savo nerimą prieš egzaminus, jam tikriausiai reikės mažiau seansų nei žmogui, kuris nori išspręsti savo gyvenimo prasmės klausimą.

Motyvacija – kuo žmogus yra labiau motyvuotas ir pasiryžęs keistis, tuo greičiau jis gali matyti pokyčius. Pavyzdžiui, jei klientas savanoriškai kreipiasi į psichoterapeutą ir aktyviai dalyvauja seansuose, jam tikriausiai reikės mažiau seansų nei žmogui, kuris yra priverstas arba nenori keistis.

Psichoterapeuto kompetencija – kuo psichoterapeutas yra labiau kvalifikuotas, patyręs ir nuoširdus, tuo geriau jis gali padėti žmogui. Pavyzdžiui, jei psichoterapeutas turi tinkamą išsilavinimą, licenciją, nuolat tobulina savo žinias ir gebėjimus, yra empatiškas, sąžiningas bei draugiškas, klientui dirbant su šiuo specialistu tikriausiai reikės mažiau seansų nei dirbant su psichoterapeutu, kuris yra neprofesionalus, neetiškas arba abejingas kliento problemoms.

Psichoterapijos sąlygos – kuo psichoterapijos aplinka yra patogesnė, saugesnė ir ramesnė, tuo lengviau žmogui atsipalaiduoti ir pasitikėti psichoterapeutu.

Reikalingų psichoterapijos seansų skaičius gali svyruoti nuo kelių iki kelių dešimčių ar net šimtų. Vidutiniškai, psichoterapija trunka nuo 6 iki 20 seansų, kurių kiekvienas trunka nuo 45 iki 60 minučių. Svarbu suprasti, kad svarbiausia yra ne seansų skaičius, o žmogaus nusiteikimas ir pažanga. Psichoterapija yra individualus ir kintantis procesas, kuris reikalauja nuoširdumo, atvirumo, bendradarbiavimo ir kantrybės.

 

Požymiai, rodantys, kad jums reikalingas psichoterapeutas

Jeigu vis dar dvejojate ar psichoterapeutas Kaune galėtų jums padėti ir, ar apskritai jis jums yra reikalingas, tuomet reikėtų atkreipti dėmesį į bendrus požymius. Daugelis žmonių galvoja, kad psichoterapija yra skirta tik tiems, kurie turi rimtų psichologinių problemų. Visgi, tai nėra tiesa. Psichoterapeutas gali padėti kiekvienam žmogui, kuris jaučia, kad jo gyvenimas nėra toks, koks turėtų būti, kuris nori pagerinti savo savijautą ir santykius su kitais. Požymiai, rodantys, kad jums reikalingas psichoterapeutas:

 

– Jums sunku užmigti, išlaikyti gilų miegą arba jūs miegate per daug arba per mažai.

– Jūs neturite apetito arba valgote per daug.

– Jūs vartojate alkoholį, narkotikus, vaistus, nesaikingai žaidžiate azartinius žaidimus, žalingai naudojate internetą ar patiriate kitas priklausomybes, kad numalšintumėte savo skausmą arba nuobodulį.

– Jus kamuoja savižudybės mintys, planai arba galvojate apie bandymus arba jūs žalojate save ar kitus.

– Jūs jaučiatės vieniši, atstumti, nesuprasti, nepriimti, nemylimi, neverti arba nepatenkinti savo santykiais su šeima, draugais, partneriu ar kolegomis.

– Jūs neturite motyvacijos, tikslų, kūrybiškumo, pasitikėjimo, savivertės arba gyvenimo prasmės.

– Jūs norite keistis, bet nežinote kaip arba jūs nesugebate įveikti savo baimių, įpročių.

 

Esant bent vienam iš šių požymių, patartina kreiptis į psichoterapeutą. Priešingu atveju, problemos gali dar labiau įsišaknyti, o tuomet psichoterapijos seansų gali prireikti daugiau.

 

Kodėl verta kreiptis į psichoterapeutą?

Psichoterapeutas Kaune gali jums padėti spręsti daugelį problemų. Kreiptis į psichoterapeutą nereiškia, kad su jumis kažkas yra blogai. Daugelis žmonių ieško profesionalios psichologinės pagalbos, tad jūs tikrai nesate vienintelis toks, kuriam kyla sunkumų. Priešingai, tai yra ženklas, kad jūs esate drąsus ir jaučiate atsakomybę už savo gyvenimą. Kreipdamiesi į psichoterapeutą jūs pripažįstate savo problemas ir parodote, kad norite jas išspręsti.

 

Kreiptis į psichoterapeutą gali būti vienas iš geriausių sprendimų. Psichoterapija gali padėti jums:

 

– Pagerinti savo savijautą, nuotaiką, energiją ir gyvybingumą.
– Sumažinti stresą, nerimą, depresiją, skausmą ir kitas nemalonias emocijas.
– Padidinti pasitikėjimą, ugdyti savivertę, savęs priėmimą ir savęs mylėjimą.
– Išspręsti konfliktus, traumas, fobijas, priklausomybes ir kitas psichologines problemas.
– Pagerinti santykius su šeima, draugais, partneriu ar kolegomis.
– Pasiekti tikslus, svajones ir potencialą.

 

Jeigu jums reikalingas psichoterapeutas Kaune, tuomet jokiais būdais nedvejokite – psichoterapija yra ypač efektyvus būdas spręsti net ir kompleksines problemas vienu metu!

Registracija konsultacijai:

Žinutės langelyje nurodykite Jums tinkamą datą ir laiką. Susisieksime dėl registracijos patvirtinimo.








    [wpgdprc "Aš patvirtinu, kad esu susipažinęs su įmonėje taikoma Privatumo politika ir sutinku, kad mano asmens duomenys būtų tvarkomi ja remiantis."]