Blog

Lengvosmintys.lt / Visi  / Santykių psichologas. Kada jau laikas į jį kreiptis?
santykių psichologas padeda poroms

Santykių psichologas. Kada jau laikas į jį kreiptis?

santykių psichologas padeda poroms

Santykių psichologas domisi tuo, kaip žmonės susipažįsta, randa tarpusavio ryšį, palaiko ir nutraukia santykius. Specialistas gali identifikuoti kokie yra santykių privalumai ir sunkumai, kaip jie veikia žmonių savijautą, sveikatą ir laimę. Kiekvienas toks specialistas taip pat padeda spręsti įvairias problemas ir konfliktus, gerinti bendravimą ir intymumą, stiprinti ryšį ir pasitikėjimą bei siekti harmoningų ir ilgalaikių santykių.

 

Ženklai, rodantys, kad galbūt jums reikalingas santykių psichologas

 

Daugelis žmonių mano, kad į santykių psichologą reikia kreiptis tik tada, kai santykiai yra ant žlugimo ribos arba kai yra rimtų problemų, pvz., neištikimybė, priklausomybės ar smurtas. Tačiau dažnai tai būna per vėlu, nes problemos jau yra peraugusios į nebevaldomas ir nesuderinamas. Santykių psichologo pagalbos reikėtų ieškoti kuo anksčiau, ypač kai pastebite, kad santykiai trukdo jūsų kasdieniam gyvenimui.

 

Požymiai, kad jums gali būti naudinga santykių psichologo konsultacija:

 

1. Santykių psichologas gali padėti, jeigu jums sunku išreikšti savo jausmus vienas kitam

 

Taip gali būti dėl to, kad bijote būti lengvai pažeidžiami, bijote, jog būsite atstumti ar sukritikuoti arba jaučiate, kad neturite tinkamų žodžių ar būdų kaip pasakyti ką jaučiate. Tai gali sukelti nesusipratimus, palikti nuoskaudas ir skatinti atitolimą. Santykių psichologas gali padėti jums atsiverti vienas kitam. Jis taip pat jus gali išmokyti efektyviai išreikšti savo jausmus ir poreikius bei klausytis ir suprasti savo partnerį.

 

2. Jūs turite vieną ar daugiau neišsprendžiamų nesutarimų

 

To priežastis gali būti faktas, kad jūs turite skirtingus požiūrius, vertybes, tikslus ar lūkesčius arba jūs negalite rasti kompromiso ar bendro sprendimo. Tai gali sukelti konfliktus, pyktį ir nusivylimą. Santykių psichologas gali padėti jums išsiaiškinti kokios yra jūsų nesutarimų šaknys, kaip nesutarimai veikia jūsų santykius bei kaip jūs galite juos išspręsti arba priimti.

 

3. Santykių psichologas gali pagelbėti jeigu jūsų bendravime yra atsiribojimo, kritikos ar paniekos

 

Taip gali būti dėl to, kad esate nepatenkinti, nusivylę ar nusiminę dėl savo santykių arba dėl to, jog nejaučiate artumo, palaikymo ar pagarbos. Tai gali sukelti emocinę ir fizinę atskirtį, nepasitikėjimą ir nepagarbą. Specialistas gali jums padėti atkurti teigiamą ir konstruktyvų bendravimą, išmokti gerbti ir vertinti vienas kitą bei atgaivinti intymumą ir meilę.

 

4. Kokį nors įvykis yra sukrėtęs jūsų kasdienybę

 

Taip gali būti dėl to, kad susidūrėte su sunkia situacija, pvz., liga, mirtimi, darbo netekimu, persikėlimu ar kita krize. Ši problema gali kamuoti ir dėl to, jeigu patyrėte traumą, pvz., nelaimingo atsitikimo, smurto ar seksualinio išnaudojimo atveju. Tai gali sukelti baimę, nerimą, depresiją, kaltę ar pyktį. Santykių psichologas gali padėti jums susidoroti su streso poveikiu, išgyventi emocijas bei rasti būdus kaip prisitaikyti ir tęsti santykius.

 

5. Jums sunku priimti sprendimus kartu

 

Taip gali atsitikti dėl to, kad neturite bendros vizijos, planų ar prioritetų arba kad jūs nesutariate dėl svarbių klausimų, pvz., pinigų, vaikų, karjeros ar laisvalaikio. Tai gali sukelti nesantaiką, įtampą ir pasyvumą. Psichologas gali padėti išsiaiškinti kokie turėtų būti jūsų bendri ir individualūs tikslai, kaip jūs galite juos suderinti ir pasiekti bei kaip jūs galite bendradarbiauti ir remti vienas kitą.

 

6. Jūs patyrėte išdavystę ar smurtą

 

Tai galėjo nutikti dėl to, kad jūs ar jūsų partneris padarėte klaidą, pvz., neištikimybė, narkotikų vartojimas ar alkoholizmas. Tai taip pat galėjo atsitikti dėl to, kad jūs ar jūsų partneris buvote smurto auka ar smurtautojas. Tai gali sukelti didelį skausmą, nepasitikėjimą ir neapykantą. Santykių psichologas gali padėti jums susitaikyti su savo praeitimi, atleisti arba nutraukti santykius, atkurti pasitikėjimą ir saugumą bei gydyti savo žaizdas.

 

7. Jūs norite stipresnių dabartinių santykių.

 

Tai gali reikšti, kad jūs norite daugiau bendravimo, dėmesio, palaikymo, intymumo, romantikos, nuotykių ar kitų dalykų, kurie jums yra svarbūs. Specialistas gali padėti jums išsiaiškinti kokios yra jūsų dabartinių santykių stiprybės ir silpnybės, kaip jūs galite juos sustiprinti ir pagerinti bei kaip jūs galite jais mėgautis.

santykių psichologas siekia padėti

Santykių psichologas gali padėti įvairioms poroms

 

Būtina suprasti, kad nėra neteisingų priežasčių kreiptis į santykių psichologą. Kai kurios poros pradeda konsultacijas vos susituokus, net jei nėra akivaizdžių problemų. Jos renkasi psichologų konsultacijas tam, kad sukurtų tvirtą pamatą ir išvengtų rimtų problemų ateityje. Psichologas gali padėti jums tapti geresniais bendravimo partneriai, išmokti stiprių santykių įgūdžių bei padidinti jūsų šeimos laimę. Turėkite omenyje, kad vidutiniškai poros laukia šešerius metus, kol galiausiai kreipiasi į psichologus. Tai yra ilgas laiko tarpas, per kurį problemos gali dar labiau užaugti, o tokiais atvejais sunku išsaugoti santykius. Vietoje to, geriausia būtų pripažinti problemas kuo anksčiau ir kreiptis į santykių psichologą kuo greičiau.

 

Santykių psichologas gali padėti ne tik porų santykiuose

Santykių psichologas gali padėti ne tik porų santykiuose, bet ir kitose svarbiose žmonių sąveikose. Pavyzdžiui, psichologas gali padėti:

 

Santykiuose tarp šeimos narių.

Šeima yra vienas iš pagrindinių socialinio palaikymo šaltinių, kuris gali turėti didelės įtakos mūsų sveikatai ir laimei. Tačiau šeimos santykiai taip pat gali būti sudėtingi ir konfliktiški, ypač jei yra skirtingi požiūriai, lūkesčiai ar poreikiai. Santykių psichologas gali padėti šeimos nariams geriau suprasti vieni kitus, išspręsti nesutarimus, pagerinti bendravimą ir stiprinti šeimos ryšį.

 

Santykiuose su draugais.

Draugai yra dar vienas svarbus socialinio palaikymo šaltinis, kuris gali teigiamai paveikti žmogaus psichologinę ir fizinę gerovę. Draugai gali suteikti prasmę, džiaugsmą, pasitikėjimą ir pagalbą. Tačiau draugystės taip pat gali būti pažeidžiamos ir nutrūkti dėl įvairių priežasčių, pvz., atstumo, užimtumo, nesusipratimo ar pavydo. Santykių psichologas gali padėti žmonėms išlaikyti ir atkurti draugystes, įveikti krizes, rasti naujų draugų ir mėgautis jų kompanija.

 

Santykiuose su artimais giminaičiais.

Artimi giminaičiai, pvz., broliai, seserys, dėdės, tetos, seneliai ar pusseserės, taip pat gali būti mūsų gyvenimo dalis ir turėti įtakos mūsų nuotaikai ir savijautai. Kartais galime jaustis artimi ir prisirišę prie savo giminaičių, o kartais mes galime jaustis nuo jų nutolę. Psichologas gali padėti gerinti santykius su savo giminaičiais, išreikšti savo jausmus ir poreikius, išgirsti ir suprasti kitų giminaičių perspektyvą bei sukurti geresnį giminystės klimatą.

 

Apibendrinant, santykių psichologija įsigilina į įvairius aspektus, kurie klostosi tarp žmonių santykių. Tai apima ne tik romantinius santykius, bet ir šeimos, draugystės, kolegialumo bei kitų socialinių sąveikų tyrimą. Ši sritis nagrinėja psichologinius veiksnius, kurie daro įtaką individo elgesiui ir emocijoms santykiuose, o taip pat siekia suprasti kaip asmenys bendrauja, konfliktuoja, sprendžia problemas ir kuria ryšius. Reguliarios psichologo konsultacijos gali iš esmės pakeisti jūsų santykių lygį, jeigu į problemų sprendimą partneriai žiūri rimtai. Tad, nelaukite kol tos problemos įgaus pagreitį – pradėkite jas spręsti nedelsiant kreipdamiesi į santykių psichologą.

Registracija psichologo konsultacijai:

Žinutės langelyje nurodykite Jums tinkamą datą ir laiką. Susisieksime dėl registracijos patvirtinimo.






    Aš patvirtinu, kad esu susipažinęs su įmonėje taikoma Privatumo politika ir sutinku, kad mano asmens duomenys būtų tvarkomi ja remiantis.