Blog

Lengvosmintys.lt / Asmeninis tobulėjimas  / Kaip išgyventi šventes su įkyriais ir nemaloniais giminaičiais
kaip isgyventi sventes

Kaip išgyventi šventes su įkyriais ir nemaloniais giminaičiais

10 būdų kaip išgyventi šventes su įkyriais ir nemaloniais giminaičiais

Per šventes susitinkate su giminėmis? Šeimos susitikimai dažniausiai yra linksmi, pilni meilės ir juoko, tačiau kai kuriems žmonėms tokie kasmetiniai susibūrimai kelia stresą. Asmenybių priešingybės ir dėl to kasmet kylantys konfliktai, ar tiesiog nemalonūs giminaičiai gali šeimos susitikimus nušviesti tamsiomis spalvomis. 

Naudojantis šiais patarimais šeimos susibūrimai praeis be pykčių ir konfliktų:

1. Keiskite požiūrį

Jei jūs jau įsivaizduojate, kad giminės susitikimas kels stresą, jūsų nerimas gali sustiprėti prieš pat susitikimą. Vietoje to, kad pergyventumėte dėl to, kas gali nutikti, atsirinkite veiklas, kurios gali padėti suvaldyti jūsų nerimą ir atsipalaiduoti, pvz.: joga ar muzikos klausymas.

Išlikite pozityvus, prieš susitikdamas su giminaičiais prisiminkite jų gerąsias sąvybes, o ne tai, kas jus erzina. Jūs nestresuosite prieš susitikdamas su jais, o tai padės jums išlikti tolerantišku ir taktiškai reaguoti į veiksmus, kurie jus erzina. 

kaip isgyventi sventes

Kad ir kaip norėtųsi, kad teta šiais metais nekritikuotų jūsų aprangos, to tikriausiai nebus. Nesitikėkite, kad žmonės pasikeitė, nors metų metais elgėsi vienodai.

2. Nekelkite nerealių tikslų

Kad ir kaip norėtųsi, kad teta šiais metais nekritikuotų jūsų aprangos, to tikriausiai nebus. Nesitikėkite, kad žmonės pasikeitė, nors metų metais elgėsi vienodai. Pasistenkite su tokiais žmonėmis kuo mažiau bendrauti ir savo dėmesį skirti tiems, kurie jums patinka. 

3. Nekalbėkite jus liūdinančiomis temomis

Politika ir religija – populiarios temos, tačiau labai dažnai jautrios temos iškyla net nesusimąsčius, kaip jos gali paveikti kitą. Klausimas „ar kada ištekėsi?“ skamba nekaltai, tačiau nervus dirgina. Stenkitės pokalbį išlaikyti be pykčių, venkite jautrių temų, ar paprasčiausiai pakeiskite pokalbio temą.

4. Supraskite, kad kontroliuoti galite tik savo reakciją

Jūs negalite žmonių priversti atsisakyti dviprasmių temų ar nemandagių klausimų, tačiau galite kontroliuoti savo reakciją į tokius klausimus. Juk niekas negali jūsų priversti dalyvauti nemaloniame pokalbyje. Vietoje ginčo paprasčiau paprašykite apie tai nekalbėti, o jei klausimai nenustoja – atsiprašykite ir pasitraukite iš to būrio žmonių.

Prieš susitikdamas su giminaičiais prisiminkite jų gerąsias sąvybes, o ne tai, kas jus erzina.

5. Nepadauginkite alkoholio

Jei geriate alkoholį, gerkite atsakingai. Kai kurie, kurie padaugina, tampa agresyvus, nuolat ginčijasi, tad jei esate vienas tokių – tik gurkšnokite ar visiškai susilaikykite nuo alkoholio. Taip pat venkite pergėrusių žmonių ir neleiskite jiems vairuoti.

6. Būkite aktyvus

Sunku susiginčyti, kai esate įsitraukęs į susikaupimo, fizinio aktyvumo reikalaujančią linksmą veiklą – žaiskite, eikite pasivaikščioti ar pažiūrėkite linksmą komediją.

7. Dėkokite

Padarykite mini pertraukėlę ir pamąstykite, už ką esate dėkingas: skanius pietus, šiltus namus, sveikatą, draugus, o gal už gerą dieną. Nerimas gali būti suvaldytas mąstant apie dalykus, kuriais mėgaujamės ir kurie mums yra vertingi.

Pamąstykite, už ką esate dėkingas: skanius pietus, šiltus namus, sveikatą, draugus, o gal už gerą dieną.

8. Būkite tolerantiškas

Visi kartais savo elgesiu erziname kitus ir net apie tai nesusimąstome, todėl pasistenkite būti tolerantiškesnis kitų jus nervinančiam ir erzinančiam elgesiui ir nepriimkite to asmeniškai. Ir atminkite, kad tokį elgesį toleruoti turite tik trumpą laiką tarpą.

9. Su savimi turėkite daiktą, kuris jus džiugina

Pažiūrėkite į linksmą nuotrauką, nuotaikingą žinutę nuo draugo ar bet ką, kas jus džiugina – tai padės jums numalšinti stresą. Kai jausite, jog jums darosi per sunku išlaikyti įtampą – atsitraukite nuo visų ir trumpai prisiminkite malonias akimirkas. 

10. Giliai įkvėpkite kartą, o gal penkis

Negalite pabėgti iš stresinės situacijos? Tokiu atveju susitelkite į savo kvėpavimą – giliai, lėtai įkvėpkite ir iškvėpkite 5 kartus. Tai padės sumažinti jaučiamą stresą ir įtampą.

Nepamirškite, kad pakeisti galite tik save ir kad neturite įtakos savo įkyrių giminaičių elgesiui. Nešvaistykite savo energijos bandydami pakeisti kitus ir supraskite, kad jūs kontroliuoti galite tik save, savo mintis ir veiksmus. 

Registracija pokalbiui su psichologu

Žinutės langelyje nurodykite Jums tinkamą datą ir laiką. Susisieksime dėl registracijos patvirtinimo.






    Aš patvirtinu, kad esu susipažinęs su įmonėje taikoma Privatumo politika ir sutinku, kad mano asmens duomenys būtų tvarkomi ja remiantis.