Blog

Lengvosmintys.lt / Asmeninis tobulėjimas  / Kaip išvengti neišvengiamo: stresas darbe ir būdai su juo susidoroti
Stresas darbe

Kaip išvengti neišvengiamo: stresas darbe ir būdai su juo susidoroti

Darbe nespėjote atsakyti į laiškus, o jų vis daugėja? Atrodo, kad visko per daug ir darbai pasidarė nebeįveikiami? Greičiausiai, jus užklupo stresas darbe. Mūsų psichologai pataria, kaip su tuo susidoroti:

 

Sunkiausius darbus struktūruokite atskiromis užduotimis

Galite nežinoti nuo ko pradėti, tačiau nuo to galite apsisaugoti dideles ir sudėtingas užduotis paskirstydami į mažesnes. Tai padės susikaupti ties skirtingais užduoties etapais ir pamažu judėti į priekį. Siekiant „mažų pergalių“ negatyvios emocijos pamažu virs  pozityviomis – tai palengvins visumos suvokimą. Į užduotis žiūrėkite kaip į tikslias, išmatuojamas, pasiekiamas, realistiškas ir telpančias į laiko rėmus. Būkite realistas ir nespauskite savęs – stresas darbe dings, jei nesistengsite visko padaryti iš karto.

 

Ribokite kofeino kiekį

Gali atrodyti, kad kofeinas suteikia energijos, tačiau padidėjęs kraujospūdis gali sužadinti nerimą ar paryškinti streso pojūčius. Kofeinas taip pat tiesiogiai veikia smegenų dalis, atsakingas už miegą. Taigi, jei vartojate kofeiną antroje dienos pusėje, galimai nukentės ir jūsų miego kokybė. Prastai pailsėję stresą valdysite dar sunkiau.

Stresas darbe asmeninis tobulejimas

Laikykitės ritmo – atsitraukite nuo savo darbo vietos

Kartais gali būti sunku įterpti trumpą pertrauką užimtame darbų grafike, tačiau net ir trumpos pertraukėlės pasitraukiant nuo darbo stalo, padės jums susikaupti, susikoncentruoti ir atlikti darbus kokybiškiau bei greičiau.

 

Palaikykite sveiką cukraus kiekį organizme

Vieną akimirką jaučiatės kupinas energijos, o kitą apsunkęs ir neturite jėgų? Gali būti, kad tokiu būdu jūsų organizmas bando atstatyti cukraus kiekį organizme. Stenkitės visos dienos metu nepraleisti nei vieno valgymo ir neužkandžiauti saldumynais. Tai padės palaikyti stabilų energijos kiekį organizme.

 

Mankštinkitės

Sportas – puikus būdas, suteikiantis energijos, pozityviai pradėti dieną. Jei nesate vyturys – sporto klubui skirkite nors dalį pietų pertraukos. Patiriant stresą, paprastai labiausiai įsitempia kaklas bei viršutinė nugaros dalis. Mankštindamiesi, atlikdami tempimo pratimus mes tarsi mokome savo kūną, kad įsitempusius raumenis reikia atpalaiduoti. Kitą kartą, kai jausitės įsitempęs, jūsų kūnas supras, kad laikas šiek tiek atsipalaiduoti.

Mankšta streso išskiriamus hormonus sunaudoja kaip kurą, todėl sportas yra puikus būdas atsipalaiduoti. Tam ypač tiks joga, kurios metu giliu kvėpavimu suaktyvinama kūno relaksacinė sistema.

Kovojant su stresinėmis situacijomis svarbu neužsisklęsti. Jei neturite su kuo pasidalinti tuo, kaip jaučiatės, visuomet galite užsiregistruoti į konsultaciją su psichologu.

Registracija pokalbiui su psichologu

Žinutės langelyje nurodykite Jums tinkamą datą ir laiką. Susisieksime dėl registracijos patvirtinimo.


    Aš patvirtinu, kad esu susipažinęs su įmonėje taikoma Privatumo politika ir sutinku, kad mano asmens duomenys būtų tvarkomi ja remiantis.