Blog

Lengvosmintys.lt / Asmeninis tobulėjimas  / Kaip nesipykti karantino metu?
kaip nesipykti

Kaip nesipykti karantino metu?

Kaip nesipykti karantino metu?

Taip, karantino metu reikia vengti socialinių kontaktų su išoriniu pasauliu, tačiau tai reiškia, kad daug laiko praleisite su savo sutuoktiniu ar antra puse. Įprasti būdai, kada galite pailsėti vienas nuo kito – darbas ar susitikimai su draugais čia nepadės, greitu metu pradėsite vienas kitą erzinti.

Jūsų patiriamas stresas ir nerimas, nežinomybė dėl koronaviruso veikia emociškai, o jei dar pridedame nepertraukiamą buvimą su savo antra puse – tai tampa iššūkiu jūsų santykiams. Pateikiame kelis patarimus, kaip galite išlaikyti sveikus santykius šiuo metu:

 

1. Konfliktus spręskite greitai

Labai dažnai nerimas, stresas mus paverčia dirgliais ir pastato į nuolatinę ginybinę poziciją. Dabar netinkamas laikas laikyti nuoskaudas. Visi jaučiame stresą, neturime laiko nekalbadieniams. Supraskite, kad abu kartais klystate, atsiprašykite, jei suklydote, paleiskite pyktį kaip įmanoma greičiau. Pabandykite paaiškinti vienas kitam, kodėl ir ką jaučiate.

kaip nesipykti

Dabar netinkamas laikas nekalbadieniams. Supraskite, kad abu kartais klystate, dažniau atsiprašykite ir paleiskite pyktį kaip įmanoma greičiau.

2. Pasidomėkite, kaip jaučiasi jūsų partneris

Kasdien paklauskite, kaip jaučiasi jūsų antra pusė. Paklauskite, ar jie jaučiasi jūsų mylimi, ar yra kažkas, ką galite padaryti, kad jie labiau jaustų jūsų palaikymą. Svarbu suprasti vienas kito jausmus.


3. 
Skirkite 5 minutes kasdieniams šeimos susitikimams

Kiekvieną rytą susėskite ir išsakykite, kokius darbus turite atlikti šiandieną, pradedant mankšta, namų ruošos darbais, vaikų pareigomis ir baigiant jūsų darbu bei laisvu laiku. Šie susitikimai padės jaustis kaip komandai, padės labiau vienas kitą suprasti ir balansuoti tarp darbo ir namų veiklų.

Suprasite, kad šis laikotarpis yra laikinas. Taip, visos istorijos ir nežinomybė gąsdina, tačiau tai nesitęs amžinai.

4. Susikurkite fizines ribas

Duokite vienas kitam erdvės – jeigu nesate saviizoliacijoje, nejaučiate simptomų ir laikotės visų atsargumo priemonių, išeikite pasivaikščioti. Jeigu norisi – po vieną. Tai padės pasikrauti energijos ir pailsėti.


5. 
Užsiimite mėgstama veikla

Mažiau ginčysitės, jei turėsite daugiau širdžiai mielos veiklos – žaiskite stalo žaidimus, pažiūrėkite linksmą komediją, kartu paklausykite mėgstamo podcast’o, paskambinkite draugams ar giminaičiams.


6. Įvertinkite tai, ką turite

Padarykite mini pertraukėlę ir pamąstykite, už ką esate dėkingas: už tai, kad esate sveiki, už skanius pietus, šiltus namus, sveikatą, draugus.

7. Eikite į pasimatymus namuose

Restoranai ir kavinės nedirba, tačiau puikų pasimatymą galima susikurti ir namuose. Pasigaminkite skanią vakarienę arba užsisakykite maisto į namus. Pažiūrėkite gerai nuteikiantį filmą arba praleiskite valandą ar kelias įsivaizduodami ir svajodami, ką veiksite, kai viskas baigsis. Tokia veikla padės suprasti partnerio norus ir prioritetus.

 

8. Rūpinkitės emocine sveikata

Natūralu, kad nežinodami, kas bus ateityje, susiveržiame diržus finansine prasme, tačiau pasvarstykite, galbūt šiek tiek galite investuoti į savo emocinės sveikatos gerinimą. Jei anksčiau lankėtės pas psichologą, pasidomėkite, galbūt susitikimai įmanomi ir nuotoliniu būdu? 

Suprasite, kad šis laikotarpis yra laikinas. Taip, visos istorijos ir nežinomybė gąsdina, tačiau tai nesitęs amžinai.

Registracija pokalbiui su psichologu

Žinutės langelyje nurodykite Jums tinkamą datą ir laiką. Susisieksime dėl registracijos patvirtinimo.






    Aš patvirtinu, kad esu susipažinęs su įmonėje taikoma Privatumo politika ir sutinku, kad mano asmens duomenys būtų tvarkomi ja remiantis.