Blog

Lengvosmintys.lt / Asmeninis tobulėjimas  / Meilė sau: kaip mylėti save?
meile sau kaip myleti save mokytis

Meilė sau: kaip mylėti save?

meile sau kaip myleti save mokytis

Meilė sau: kaip mylėti save?

Meilė sau – tai giliai slypintis dėkingumas, ryšys ir pagarba sau. Šis jausmas glaudžiai susijęs su saviverte ir pasitikėjimu savimi, tačiau vengia pernelyg didelio susitelkimo į save ir savanaudiškumo būdingo narcizmui. Meilė sau – tai savo vertės supratimas ir geras elgesys su savimi. Šiame straipsnyje ras atsakymus tie, kurie nori sužinoti, kaip išmokti mylėti save.

 

Kodėl yra svarbu išmokti mylėti save?

 

Meilė sau yra motyvacijos raktas, skatinantis mus veikti, raginantis pasiimti iš gyvenimo viską. Meilė sau skatina savęs puoselėjimą, mažina stresą ir padeda siekti aukštų savo tikslų, o kartu įkvepia pozityvumo. Be to, ji padeda apsisaugoti nuo žalingų minčių, save žalojančio elgesio ir pervargimo. Labai svarbu, kad meilė sau padeda suprasti, kada tvirtai pasakyti “ne” – šis įgūdis toks pat svarbus kaip ir žinojimas, kada pasakyti “taip”.

 

Meilė sau: penki pagrindiniai privalumai

 

Išmokta meilė sau turi daug įvairių privalumų, aptarsime kelis pagrindinius:

 

Emocinis augimas ir meilė sau

Meilė sau leidžia mums valdyti iššūkius ir slopinti neigiamas mintis bei jausmus, kurie didina stresą, taip skatindama geresnius problemų sprendimo gebėjimus. Meilė sau padeda mums į iššūkius žvelgti kaip į laikinas kliūtis ar net kaip į galimybę augti ir tobulėti. Mokslininkai pritaria, jog meilė sau daro teigiamą poveikį psichinei savijautai ir gerovei.

 

Daro mus drąsesnius

Drąsą rizikuoti dažnai skatina tikėjimas ir pasitikėjimas savimi – abu šie dalykai yra meilės sau rezultatas. Toks požiūris į gyvenimą leidžia pilnai atskleisti savo potencialą. Jis skatina tyrinėti savo komforto zoną ir suteikti sau kuo daugiau galimybių judėti į priekį įvairiose srityse nebijant suklupti ar padaryti kažką netobulai.

 

Empatija 

Pripažindami ir priimdami savo stipriąsias ir silpnąsias puses, galime panašiai vertinti ir kitus. Toks didesnis supratimas skatina empatiją, o tai galiausiai padeda užmegzti stipresnius ryšius ir suteikti tarpusavio bendrumo jausmą.

 

Savarankiškumas 

Savarankiškumas atsiranda matant kitų sėkmę, patiriant asmenines pergales, gaunant pripažinimą ir, svarbiausia, mylint save. Stipresnis meilės sau jausmas skatina pasitikėjimą savimi ir skatina norą siekti asmeninių laimėjimų – tai pagrindiniai saviveiksmingumo ramsčiai, padedantys siekti tikslų, kelti sau iššūkius ir gyventi visavertį gyvenimą.

 

Ribų nustatymas 

Dažnai nepastebimas, tačiau labai svarbus meilės sau aspektas yra gebėjimas išmintingai panaudoti savo jėgas, atpažinti, kas verta jūsų dėmesio, o kas ne. Šis supratimas sustiprina ribų nusibrėžimo reikšmę ir padeda veiksmingiau ir geriau įgyvendinti savo troškimus ir patenkinti poreikius.

meile sau yra reikalinga

Meilė sau: kaip mylėti save?

Išmokti kaip mylėti save reikia sąmoningų pastangų. Štai keletas vertingų būdų, kaip sustiprinti savo meilę sau:

 

Dėkingumo dienoraščio vedimas

 Išlikti čia ir dabar yra labai svarbus meilės sau aspektas. Tai reiškia, kad reikia priimti dabartinę akimirką, nuolat nesirūpinant ateitimi ir nesigailint dėl praeities klaidų. Dėkingumo žurnalas gali priminti apie jūsų laimėjimus, nukreipti beviltiškumo ir nerimo jausmus, susijusius su nekontroliuojamomis situacijomis. Tokia dėkingumo išraiška skatina sveiką elgesį ir didina savigarbą. Pradėdami dieną nuo dėkingumo užrašo, galite teigiamai paveikti savo nuotaiką.

 

Meilė sau: komplimentų priėmimas 

Priešingai populiariam įsitikinimui, komplimentų siekimas nėra gėdingas. Daugelis iš mūsų linkę atmesti komplimentus, užuot juos priėmę ir įsisavinę. Todėl įpraskite priimti ir teigiamus įvertinimus. Reaguokite su dėkingumu, pavyzdžiui, atsakydami “Ačiū”, kad patvirtintumėte komplimentą, o ne ignoruotumėte jį. Iš pradžių tai gali atrodyti neįprasta, tačiau laikui bėgant tai taps natūraliau.

 

Švęskite net ir nedideles pergales 

Per didelis socialinių reikalavimų ir asmeninių lūkesčių sureikšminimas kartais gali atitraukti mus nuo džiaugsmo dėl savo laimėjimų. Todėl, nepriklausomai nuo dydžio, kiekvienas pasiekimas nusipelno būti švenčiamas. Nors labai svarbu svajoti apie didelius tikslus, imkitės tokių, kurie atitinka jūsų vertybes, troškimus ir galimybes. Mažų pergalių pripažinimas sukuria pasitikėjimo savimi ir motyvacijos reakciją, skatinančią jus siekti galutinio tikslo. Atsispirkite norui lygintis su kitais ir susitelkite į savo kelią, puoselėdami visavertį ir autentišką gyvenimą.

 

Kaip  išmokti mylėti save su psichologo pagalba

Psichologinė konsultacija gali būti vertingas pirmas žingsnis tiems, kurie atrasti, kaip išmokti mylėti save. Per konsultacijas psichologas padeda atpažinti ir suvokti asmenines kliūtis, trukdančias priimti ir mylėti save. Psichologas taip pat gali padėti stiprinti savigarbą, išmokti atpažinti ir keisti neigiamas mintis bei įpročius. Be to, konsultuojantis su psichologu, asmuo gauna saugią erdvę pažvelgti į save be vertinimo, mokytis būti atviru ir nuoširdžiu su savimi.

Registracija psichologo konsultacijai:

Žinutės langelyje nurodykite Jums tinkamą datą ir laiką. Susisieksime dėl registracijos patvirtinimo.






    Aš patvirtinu, kad esu susipažinęs su įmonėje taikoma Privatumo politika ir sutinku, kad mano asmens duomenys būtų tvarkomi ja remiantis.