Blog

Lengvosmintys.lt / Asmeninis tobulėjimas  / Psichologo pagalba: kada iš tiesų reikia į jį kreiptis?
psichologo pagalba

Psichologo pagalba: kada iš tiesų reikia į jį kreiptis?

Psichologo pagalba:

Stresas, nerimas, staigi nuotaikų kaita ir kiti emociniai svyravimai yra neišvengiami reiškiniai šiuolaikiniam žmogui. Dažniausiai mes sugebame atsilaikyti ir sugrįžti į normalią būseną, tačiau kartais reikia šiek tiek papildomos pagalbos. Svarbu suprasti, kad kreipimasis pagalbos nėra silpnumas, bet itin svarbus žingsnis saviugdos kelyje.

Kita vertus, kartais ir mažyčiai nesklandumai kurį laiką atrodo kaip pasaulio pabaiga, nors vėliau paaiškėja, kad su jais puikiai galime susitvarkyti patys. Taigi, kaip žinoti, kada su problema negalėsime susidoroti patys ir reikalinga psichologo pagalba?

psichologo pagalba

Pagrindiniai ženklai, kad problemos sprendimui reikalinga psichologo pagalba:

1. Apie šią problemą galvojate bent valandą per dieną

2. Problema kelia gėdą ir dėl jos pradedate vengti aplinkinių žmonių

3. Jaučiate, kad dėl šios problemos suprastėjo gyvenimo kokybė

4. Problema neigiamai paveikė mokslų, darbo rezultatus ir santykius

5. Gyvenime atsirado pokyčių ir išsivystė žalingi įpročiai, stengiantis kovoti su problema

Jeigu savo gyvenime pastebite bent kelis iš šių požymių, tai yra aiškus ženklas, kad jums reikalinga psichologo pagalba.

Psichologo poreikį indikuojantys jausmai ir emocijos:

Dar vienas būdas patikrinti varginančios problemos žalą emocinei sveikatai yra tam tikri jausmai ir emocijos. Itin svarbu kreiptis į psichologą, jei jaučiate, kad nebegalite kontroliuoti šių emocijų, o jos kontroliuoja jus.

1. Neviltis. Motyvacijos ar vilties praradimas, jausmas, kad nebeturi ateities, gali reikšti depresiją ar kitą emocinį sutrikimą. Nuolatinis nevilties jausmas gali privesti net prie savižudiškų minčių.

2. Apatija. Susidomėjimo savo hobiais, pasauliu, gyvenimu praradimas yra depresijos, nerimo ženklas.

3. Agorafobija. Agorafobiją turintys žmonės bijo būti viešose, nekontroliuojamose erdvėse, nes jose dažnai ištinka panikos atakos. Nuo agorafobijos kenčiantys žmonės vengia išeiti iš namų, o kartais ir visiškai to atsisako. 

4. Neraminančios įkyrios mintys. Kai didžioji dienos dalis būna užpildyta nerimo jausmu, o į galvą nuolat lenda įkyrios mintys, tai gali sukelti net fizinius negalavimus. Tokiu atveju psichologo pagalba gali padėti atsikratyti nerimastingų minčių.

5. Socialinė atskirtis. Visiems kartais reikia pabūti vieniems, tai yra visiškai normalu. Tačiau ir buvimas intravertu nepateisina baimės ir streso, jaučiamo būnant su kitais žmonėmis. Pasitikrinkite, galbūt jus kamuoja socialinis nerimas. Psichologas gali padėti suprasti ir išspręsti šiuos jausmus. 

6. Silpnumas. Šis pavojingas fizinis simptomas kartais neleidžia rytais pakilti iš lovos ir dažnai veikia kartu su psichologinėmis problemomis, kaip depresija

7. Nepagrįstas įsiūtis, pyktis. Pyktis, net ir ilgalaikis, yra normali emocija. Tačiau psichologo konsultacija būtų naudinga, jei pyktis nepraeina ir jis yra gerokai per stiprus, lyginant su jį iššaukusia situacija, arba jei įsiūtis kartais perauga į agresyvius veiksmus.

Jei skaitydami šiuos požymius jaučiatės lyg skaitydami savo dienoraštį arba net jei susitapatinate tik su keliais iš jų, tai yra ženklas, kad psichologo pagalba yra reikalinga. Rekomenduojame investuoti į kokybiškas psichologo konsultacijas nedelsiant ir padėti sau pasijusti lengviau. Kartais geriausia pagalba sau yra kreipimasis pagalbos. 

Rekomenduojame investuoti į kokybišką psichologo pagalbą nedelsiant ir padėti sau pasijusti lengviau. Kartais geriausia pagalba sau yra kreipimasis pagalbos.

Registracija pokalbiui su psichologu

Žinutės langelyje nurodykite Jums tinkamą datą ir laiką. Susisieksime dėl registracijos patvirtinimo.






    Aš patvirtinu, kad esu susipažinęs su įmonėje taikoma Privatumo politika ir sutinku, kad mano asmens duomenys būtų tvarkomi ja remiantis.