...

Blog

Lengvosmintys.lt / Asmeninis tobulėjimas  / Psichoterapija internetu: kada psichoterapeutas internetu gali padėti
Psichoterapija internetu - psichoterapeutas internetu gali

Psichoterapija internetu: kada psichoterapeutas internetu gali padėti

Psichoterapija internetu - psichoterapeutas internetu gali

Psichoterapija internetu: kada psichoterapeutas internetu gali padėti

 

Psichoterapija internetu pastaraisiais metais išpopuliarėjo daugiausia dėl savo prieinamumo ir patogumo. Atsiradus skaitmeninėms priemonėms ir padidėjus interneto ryšio galimybėms, žmonės dabar gali naudotis terapinėmis paslaugomis nepriklausomai nuo jų esamos vietos ar šalies. Ypač pastarąjį dešimtmetį labai paplito internetinė terapija, kurią pirmiausia paskatino visuomenės perėjimas prie skaitmeninio bendravimo, o pastaruoju metu – pasaulinės sveikatos problemos (kaip pvz. Covid), dėl kurių atsirado jos būtinybė. Psichoterapija internetu yra puiki alternatyva tiems, kas negali atvykti į psichoterapines konsultacijas gyvai. 

 

Psichoterapija internetu: privalumai

 

Psichoterapija internetu turi daugybę privalumų, tokių kaip:

 

Nepririšta prie vietos paslauga

 Vienas iš išskirtinių internetinės psichoterapijos privalumų – neprilygstamas prieinamumas. Žmonės, kuriems anksčiau tekdavo ilgai ir sudėtingai važiuoti pas psichoterapeutą, dabar gali gauti kokybišką pagalbą tiesiai iš savo namų. Tauposi ir laikas, ir kelionės išlaidos.

 

Lankstesnis  grafikas 

Psichoterapeutas internetu gali pasiūlyti lankstesnius laikus, ypač naudingus tiems, kurie dirba neįprastomis darbo valandomis.

 

Komfortas įprastoje aplinkoje

 Terapija, kurią galima gauti savo erdvėje, yra nepaprastai komfortabili. Pažįstama aplinka gali sustiprinti saugumo jausmą ir dažnai paskatinti atviresnes, nuoširdesnes diskusijas. Tokia aplinka ypač naudinga asmenims, kurie gali jaustis prislėgti ar nerimauti dėl apsilankymo psichoterapeuto kabinete.

 

Privatumas

Konsultuojantis internetu nereikia niekur vykti, tad klientai gali nebijoti, kad kažkas juos atpažins vykstant į kabinetą. 

Apskritai internetinė psichoterapija pasižymi prieinamumu, lankstumu, patogumu ir ekonomiškumu ir privatumu.

 

Psichoterapija internetu: iššūkiai ir trūkumai

 

Būtina atkreipti dėmesį ir į psichoterapijos internetu keliamus iššūkius bei apribojimus. 

 

Pirma, terapinių psichoterapinių tarpusavio santykių užmezgimas internetu gali kelti keblumų. Bendravimo gyvai niuansai, tokie kaip kūno kalba ir neverbaliniai signalai, virtualiame bendravime gali būti prislopinti arba jų visai nebūti. Tai gali apsunkinti terapinio ryšio gilymą, kuris yra labai svarbus sėkmingiems terapijos rezultatams.

 

Kitas apribojimas susijęs su taikomomis psichoterapinėmis priemonėmis. Tam tikros terapinės priemonės, ypač tos, kurioms reikalingas fizinis buvimas arba lytėjimo medžiagų naudojimas, gali būti nesunkiai pritaikomos virtualioje aplinkoje. Pavyzdžiui, technikos, susijusios su judėjimu, meno kūriniais ar vaidmeniniais žaidimais.

 

Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į techninius klausimus. Ryšio problemos, programinės įrangos trikdžiai gali apsunkinti sesiją. Be to, privatumas ir duomenų apsauga yra svarbiausi dalykai, todėl reikia užtikrinti, kad ir terapeutas, ir klientas naudotųsi saugiais ir šifruotais ryšio kanalais.

 

Kodėl psichoterapija internetu yra efektyvi

 

Daugeliui kyla klausimas: “Ar internetinė psichoterapija yra tokia pat veiksminga kaip tradicinė terapija akis į akį?”. Naujausi tyrimai pateikia tam tikrų įžvalgų. Žurnale “Journal of Psychological Disorders” paskelbtame tyrime nustatyta, kad internetinė kognityvinė elgesio terapija (KET) yra tokia pat veiksminga, o gal net ir veiksmingesnė už tradicinę, gydant tokius pagrindinius sutrikimus kaip depresija ir nerimas.

Kito žurnalo “World Psychiatry” atlikto tyrimo rezultatai parodė, kad pacientų, kuriems taikoma internetinė psichoterapija, būklė pagerėjo taip pat sparčiai, kaip ir tų, kurie dalyvavo individualiuose užsiėmimuose. Be to, tyrime pažymėti tokie internetinės terapijos privalumai, kaip didesnis lankomumas ir mažesnis nutraukusių užsiėmimus skaičius, galimai dėl patogumo ir komforto, kurį suteikia internetinė terapija.

Psichoterapija internetu - psichoterapeutas internetu

Psichoterapeutas internetu: sėkmingos sesijos patarimai

Kad terapijos internetu patirtis būtų naudinga, atsižvelkite į šiuos patarimus:

 

Sukurkite patogią erdvę. Jūsų aplinka gali turėti įtakos terapijos rezultatams. Pasirinkite ramią, privačią vietą, kurioje jaustumėtės saugiai ir laisvai.

Sumažinkite dėmesį blaškančius trukdžius. Informuokite namiškius, kad seanso metu jūsų netrukdytų, sumažinkite, kiek įmanoma, aplinkinius garsus – uždarykitą langą, kad negirdėtumėte gatvės triukšmo ir pan.

Būkite pasiruošę. Turėkite temų ar rūpimų klausimų, kuriuos norėtumėte aptarti, sąrašą. Dėl to sesija gali būti produktyvesnė ir tikslingesnė.

Geras interneto ryšys. Techniniai trikdžiai gali varginti. Įsitikinkite, kad turite stabilų interneto ryšį, ir iš anksto susipažinkite su platforma.

 

Psichoterapeutas internetu: kaip pasirinkti

 

Tinkamo psichoterapeuto internete pasirinkimas yra toks pat svarbus, kaip ir asmeninio psichoterapeuto pasirinkimas. Nors psichoterapijos terpė persikėlė į skaitmeninę erdvę, terapinio ryšio esmė išlieka nepakitusi. Pateikiame gaires, padėsiančias jums pasirinkti:

 

Kvalifikacija ir kompetencija: Pasitikrinkite ar psichoterapeutas internetu turi jūsų norimas kvalifikacias ir specializacijas (pavyzdžiui, nerimo, depresijos ar santykių problemų). Specifinių žinių turintis terapeutas gali pateikti tikslingesnius sprendimus.

 

Atsiliepimai ir rekomendacijos: paskaitykite klientų atsiliepimus apie pasirinktą psichoterapeutą internete. Šios įžvalgos gali atskleisti jo terapinį požiūrį, veiksmingumą ir bendravimo stilių. Vis dėlto visada į atsiliepimus žiūrėkite atsargiai, suprasdami, kad individuali patirtis gali skirtis.

 

Psichoterapeuto prieinamumas: išsiaiškinkite ar nėra laukimo eilių, ar terapeutas dirba Jūsų norimu laiku ir pan.

 

Apibendrinant galima teigti, kad sėkmingos terapijos pagrindas yra kliento ir terapeuto ryšys ir abipusis pasitikėjimas. Kelionė ieškant tinkamo psichoterapeuto internetu gali pareikalauti kantrybės ir atkaklumo.

 

Psichoterapija internetu: išvados

 

Psichoterapija internetu neabejotinai įnešė naujų vėjų. Nepaisant galimų iššūkių, tai vertinga priemonė tiek terapeutams, tiek pacientams. Svarbiausia, kad psichoterapeutas internetu atitiktų kliento lūkesčius ir su juo galėtų užmegzti tvirtą ir prasmingą ryšį, paremtą abipusiu pasitikėjimu.

Registracija konsultacijai:

Žinutės langelyje nurodykite Jums tinkamą datą ir laiką. Susisieksime dėl registracijos patvirtinimo.


    Aš patvirtinu, kad esu susipažinęs su įmonėje taikoma Privatumo politika ir sutinku, kad mano asmens duomenys būtų tvarkomi ja remiantis.