Blog

Lengvosmintys.lt / Asmeninis tobulėjimas  / Kokybiškas studento miegas – misija įmanoma
depresijos pozymiai ir depresija

Kokybiškas studento miegas – misija įmanoma

Kokybiškas studento miegas – misija įmanoma

Prastai išsimiegame, kai miegame ne namuose – svečiuose ar bendrabutyje, o dar jei spaudžia studijų darbų terminai ir naujas socialinis gyvenimas… Darbų sąraše kartais nebelieka vietos punktui „gerai išsimiegoti“, tačiau svarbu suvokti, kad naktinis miegas yra be galo svarbus psichikai.

Neišsimiegojus vieną naktį kitą dieną galime jaustis irzlūs, neturėti kantrybės niekam, o jei gerai pailsėti nepavyksta kelias naktis – savijauta ir funkcionalumas suprastėja dar labiau. Parengėme jums keletą patarimų, kaip paprastais būdais pagerinti naktinio miego kokybę.

nemiga ir miego sutrikimai kaip gydyti

Socialiniai tinklai kelia priklausomybę, tad dažnai prieš miegą, jau gulėdami lovoje, dar patikriname naujienas ar susirašome su draugais. Tai taip pat turi įtakos miego kokybei.

Pailsėkite nuo elektroninių prietaisų

Telefonai ir nešiojamieji kompiuteriai skleidžia mėlyną šviesą, kuri neleidžia užmigti ir stabdo melatonino, miego hormono, gamybą. Jei jums būtina pasinaudoti telefonu prieš miegą, nepamirškite įsijungti naktinio rėžimo, kuris nustatys šiltesnį prietaiso apšvietimą. Idealiausia būtų 3 valandas prieš miegą netikrinti nei telefonų, nei naudotis kompiuteriu ar žiūrėti televizorių.

 

Dietos ir mankštos

Galbūt prabundate vidury nakties, nes jaučiatės išalkęs? O gal kaip tik – miegoti nuėjote persivalgęs? Rinkitės subalansuotą mitybą ir venkite sunkių patiekalų bent porą valandų prieš miegą. Žinoma, jei namų darbus baigėte vėlai vakare ir nieko nevalgėte 4-5val., tuomet rinkitės lengvą užkandį prieš miegą, kurio pakaks, kad naktį neprabustumėte iš alkio.

Fizinei veiklai skirkite bent valandą per dieną, tačiau nesimankštinkite bent 2 valandas prieš miegą, nes kūnui reikia pailsėti. Jei darysite atsilenkimus prieš miegą, širdies ritmas padidės, o kūnas ir mintys ilgai neleis jums užmigti.

 

Miegamasis – vieta atsipalaiduoti

Miegamasis turėtų būti ramybės zona, kur lengvai galite užmigti. Prieš užmiegant išjunkite visas lemputes, nes bet koks šviesos šaltinis gali trukdyti. Taip pat išsirinkite patogų čiužinį ir geros kokybės patalynę.

Oro kokybė bei temperatūra – labai svarbus faktorius gerinant miego kokybę. Idealiausia temperatūra – 18-16 °C. Keletas levandų aliejaus lašų ant pagalvės padės atsipalaiduoti.

 

Ką daryti, jei vis tiek nepavyksta užmigti?

Kartais, nepriklausomai nuo to, kaip stengiamės sukurti jaukią ir malonią miego aplinką, mintys neleidžia užmigti, o tai gali kelti pyktį, kuris trukdys užmigti dar ilgiau.

Jei negalite užmigti 15-20min., vadovaukitės ketvirčio taisykle – išlipkite iš lovos ir 20-30min. paskaitykite knygą. Jei vis tiek nepavyksta užmigti 20-30min., atsikelkite vėl. Iš pradžių tai gali jus erzinti, tačiau taip mokote savo smegenis, kad miegamasis – vieta, kur reikia miegoti.

Jei gyvenate bendrabutyje, pasistenkite kambarį padalinti į kelias skirtingas erdves – miego ir darbo zonas. Galite jas atskirti užuolaida ar širma, tačiau užtikrinkite, kad daiktai iš darbo zonos nepatektų į miego erdvę.

„Miegamasis turėtų būti ramybės zona, kur lengvai galite užmigti. Prieš užmiegant išjunkite visas lemputes, nes bet koks šviesos šaltinis gali trukdyti“.

Registracija pokalbiui su psichologu

Žinutės langelyje nurodykite Jums tinkamą datą ir laiką. Susisieksime dėl registracijos patvirtinimo.






    Aš patvirtinu, kad esu susipažinęs su įmonėje taikoma Privatumo politika ir sutinku, kad mano asmens duomenys būtų tvarkomi ja remiantis.