Blog

Lengvosmintys.lt / Visi  / Toksiški santykiai – kaip juos atpažinti? 
toksiski santykiai poroje

Toksiški santykiai – kaip juos atpažinti? 

toksiski santykiai poroje

Toksiški santykiai – kaip juos atpažinti? 

Toksiški santykiai – ne visada lengvai atpažįstami. Jeigu partneris nuolat jumis nepasitiki, negerbia, jus kontroliuoja, tikėtina, jus sieja toksiški santykiai. Žemiau išvardinti požymiai padės suprasti, ar jūsų, jūsų partnerio elgesys arba, apskritai, kuriami santykiai atitinka tai, ką iš tikrųjų reiškia toksiški santykiai. 

Palaikymo trūkumas

Partnerio poreikiai laikomi ne tokiais svarbiais kaip asmeniniai. Santykiuose ne tik trūksta palaikymo ir paskatinimo, bet netgi varžomasi.

 

Toksiška komunikacija

Vietoje abipusės pagarbos ir gerumo, dauguma jūsų pokalbių pilni sarkazmo, kritikos ir vienas kito žeminimo.

 

Pavydas arba pyktis

Kartais jausti nedidelį pavydą – normalu, tačiau vertėtų susimąstyti, jeigu pavydas neleidžia teigiamai vertinti partnerio sėkmės. Truputį pavydėti savo partnerio jam bendraujant su kitais, taip pat normalu, tačiau, jeigu šis jausmas virsta nuolatiniu nepasitikėjimu ir įtarinėjimu, tai gali griauti santykius. 

 

Polinkis kontroliuoti

Galbūt partneris nuolat klausinėja, kur esate arba susierzina, jeigu iš karto neatsakote į jo žinutę ar skambutį? Taip elgtis gali skatinti pavydas, pasitikėjimo trūkumas arba noras kontroliuoti – visi šie veiksniai prisideda prie santykių toksiškumo.

 

Įžeidumas, nuoskaudos

Jeigu nesijaučiate saugus santykyje atvirai reikšti savo jausmus ir viduje tyliai kaupiate nuoskaudas, jeigu jaučiate negalintis išsakyti savo partneriui to, kas neramina, jūsų santykiai gali būti laikomi toksiškais.

 

Nenuoširdumas

Šiuo atveju tai – polinkis nuslėpti savo veiklas ir žmones, su kuriais susitinkate. Tai daroma siekiant kuo mažiau laiko praleisti su savo partneriu arba bijant jo reakcijos, sužinojus tiesą apie tai, ką veikiate, kai esate ne su juo. 

 

Nepagarba

Verta atkreipti dėmesį į partnerio elgesį, jeigu jis nuolat vėluoja, pamiršta jums svarbius įvykius ar kitais būdais negerbia jūsų laiko. Svarbu suprasti priežastis, dėl kurių partneris taip elgiasi – kai kuriems sudėtinga laikytis plano ir viską atlikti laiku, todėl svarbu apie tai kalbėtis. Jeigu taip elgiamasi nesąmoningai, išreiškus partneriui tai, kaip jūs dėl to jaučiatės, jo elgesys ilgainiui gali pasikeisti.

 

Žalingi finansiniai sprendimai

Toksišku elgesiu šiuo atveju gali būti laikomas nuolatinis finansinių poros susitarimų nesilaikymas – brangių pirkinių įsigijimas arba didelių sumų išsigryninimas, nepasitarus su partneriu. 

 

Nuolat patiriamas stresas

Nuolat jaučiamas stresas, jei tam nėra akivaizdžios išorės priežasties, gali reikšti, kad santykiuose kažkas negerai. Nenutrūkstantis stresas gali lemti fizines ir psichologines problemas.

 

Asmeninių poreikių ignoravimas

Jeigu sutinkate su viskuo, ko nori jūsų partneris, netgi to nenorėdami, ignoruodami savo poreikius arba jausdamiesi nepatogiai, tai – akivaizdus toksiškų santykių rodiklis.

 

Prarasti santykiai

Vienas iš toksiškų santykių požymių – nesusitinkama su draugais ir šeimos nariais, siekiant išvengti konflikto su partneriu arba nenorint kitiems pasakoti apie tai, kas vyksta santykiuose. Kartais santykių aiškinimasis arba jaudinimasis dėl santykių užima didžiąją laisvalaikio dalį, tad nebelieka laiko kitoms veikloms ir žmonėms.

 

Rūpesčio savimi trūkumas

Toksiškuose santykiuose dažnai pamirštama rūpintis savimi. Kai kurie apleidžia hobius, kurie kadaise labai rūpėjo, nesirūpina savo sveikata bei aukoja laisvą laiką. Taip atsitinka trūkstant energijos arba partneriui nepritariant pasirenkamoms veikloms.

 

Pokyčio viltis

Kai kurie lieka toksiškuose santykiuose, nes prisimena, kokie jie kadaise buvo smagūs. Tokiu atveju manoma, kad pakeitus save ir savo veiksmus, partneris taip pat pasikeis. 

 

Perdėtas atsargumas

Toksiškuose santykiuose nuolat bijoma išprovokuoti įtampą, todėl nekalbama apie problemas ir visais būdais vengiama konfliktų. 

 

Siekiant pokyčių, reikia pagalbos

Keisti toksiškus santykius – įmanoma. Būtina to sąlyga – abiejų pusių noras keistis. Jeigu dėl santykių stengtis nori tik vienas, teigiamas pokytis – mažai tikėtinas. 

 

Spręsti toksiškų santykių problemas padeda psichologo konsultacijos. Nešališkai situaciją vertinantis psichologas gali išmokyti naujų konfliktų sprendimo strategijų ir padėti kurti sveikus santykių įpročius. 

Registracija psichologo konsultacijai:

Žinutės langelyje nurodykite Jums tinkamą datą ir laiką. Susisieksime dėl registracijos patvirtinimo.






    Aš patvirtinu, kad esu susipažinęs su įmonėje taikoma Privatumo politika ir sutinku, kad mano asmens duomenys būtų tvarkomi ja remiantis.